TÜM HİZMET KALEMLERİMİZİ İNCELEYİN

Tüm taşıyıcı sistemlerin çelikten üretildiği, özellikle deprem tehtidi taşıyan coğrafi bölgelerde tercih edilen, çoğunlukla elik konstrüksiyon fabrika binaları, çelik konstrüksiyon hangar, çelik konstrüksiyon spor tesisleri, çelik konstrüksiyon depo ve çelik konstrüksiyon atölyelerde kullanılan, geniş açıklıklara ve yüksekliğe sahip çelik yapı sistemidir. Ülkemizdeki kentleşmenin büyük çoğunluğu 1. ve 2. derecede deprem bölgesinde yoğunlaşmıştır. Buna oranla çelik konstrüksiyon yapı sistemlerine olan tercih geçmişte oldukça azdı. Çelik yapılar diğer taşıyıcı sistemlere göre çok üstün mekanik özelliklere , statik yeteneklere ve uygulama kolaylığına sahiptir. Çelik konstrüksiyon, hızlı, güvenli ve ekonomik olması ve belirli standartlara sahip olması nedeniyle hızla yaygınlaşan çelik yapı sistemidir.

Epoksi boya, içeriği itibari ile kimyasal bir reçinedir. Kuruması gerçekleştikten sonra gerek fiziksel gerek kimyasal tüm etkilere karşı dayanıklı bir hale dönüşür. Çoğunlukla kullanım yeri zemin kaplama işlemlerindedir. Masa, zemin ve dekorasyon araçlarında sık sık kullanılır. Epoksi boya kullanımı dekorasyon dünyasında da ayrı bir renk katmıştır. Sağlam bir malzemeye sahip olmasının yanı sıra istenilen tasarımda zemine uygulanmasıyla hem bir kolaylık hem de şıklık yaratır.

Baffle tavan alüminyum asma tavan olarak bilinen farklı ölçülerde oluşan dikey metal panellerdir. Doğrusal dikey tavan asma havanın sirkülasyonunu oluşturur. Çeşitli ebatlarla birbirinden mesafeli paneller sayesinde baffle tavan da elektrik ile mekanik gibi tesisatlarının gizleme imkanı sağlar.  Panellerin arasındaki mesafeler sayesinde arka kısımdaki montaja rahatça müdahale edilebilir. Ayrıca yangı olması esnasında dumanın oradan geçmesini sağlar.

Asma tavan, alçı yardımı ile oluşturulan, evlerde tavan dekorasyonu için kullanılan bir yapı malzemesidir. Işıklı ve ışıksız olarak kullanılabilir. Ayrıca çeşitli desenler ile evinize renk katabilir. Ofislerde ve evlerde tercih edilmektedir. Asma tavanlar yaratıcı dekorasyon ürünleridir. Asma tavan yapımı, genellikle büyük ev ve ofislerde yapılmaktadır. Işıklı modelleri ile günümüzde en çok tercih edilen tavan modelleri arasında yer almaktadır. Asma tavanlar gergi tavanlar ile beraber etkileyici bir atmosfer yaratabilirler.

Modern inşaat teknolojileri, kural olarak, yalnızca iş sürecinde kullanılan malzemelerin çeşitliliği açısından değil aynı zamanda işlevselliklerinde de farklılık gösterir. Bu nedenle, günümüzün en popüler tavan yapılarından biri, süneklik, hijyen ve nem direnci oldukça yüksek olan metal bir asma tavandır.
Ayrıca, bu tür tavanlar, kurulumları sırasında özel enerji tüketimi gerektirmez, uzun ömürlüdür ve herhangi bir kokuyu emmezler.
Metal asma tavan, çok çeşitli dekoratif kaplamalar ile işleme tabi tutulmuş, çinko ile işlenmiş çelik saclar veya alüminyum kullanılarak üretilir. Bu, polimer püskürtme, parlak veya mat bir yüzeye boyamanın yanı sıra kesinlikle herhangi bir renkte bir ayna yüzeyi olabilir.

Mantolama binaların dış ortam ile temasta bulunan bölgelerinin, dış ortamdan gelecek tüm etkilere karşı korunması için yapılan bir uygulamadır. Mantolama uygulanacak binanın dış yüzeyi, binayı dış etkenlere karşı korumak için özel tasarlanan polimer malzemeler ile kaplanır. Dış cephelere uygulanan mantolama işlemleri genel olarak binanın ısı yalıtımı için yapılsa da bu işlem aynı zamanda binayı nem, ses ve yangına karşı da korumaktadır.

Profesyonellerden yardım alabileceğin veya kendi emeğinle yapabileceğin duvar boyama işlemi için dikkat etmen gereken bazı noktalar var. Duvar boyasını yapmadan önce muhakkak, astar çekmen gerekir. Astar nedeni ile oluşan kumlu görüntüyü ortadan kaldırmak için ince zımpara kullanabilirsin. Zımpara işleminden sonra bir bez ile yüzeyin tozunu aldıktan sonra, boyamaya başlayabilirsin. Boyama için en doğru zaman, geçiş dönemleri olarak bilinen ekim ve nisan aylarıdır. Hava sıcaklığı ve nem oranının en doğru şartlarda olduğu bu aylarda boya, çok daha kısa sürede kuruduğundan daha kolay bir uygulama yapabilirsin. Boyanın kuruma süresini etkileyen diğer etkenler ise boya çeşidi ile boya kalınlığıdır. Kullanılacak boya miktarı, yüzeye göre değişmek ile birlikte; ortalama olarak 20 kg iç cephe boyası yeterliyken mat boyalarda daha az miktar yeterlidir. Kaliteli bir boya tercih ederek duvarlarının çok daha estetik görünmesini sağlayabilirsin. Kullanılacak malzemeleri doğru seçerek, kolay bir uygulama yapabilirsin. Duvarın geniş kısımlarının boyanması için boya rulosu, detaylar için tüyleri kopmayan bir kestirme fırçası gerekir. Kestirme fırçasına fazla boya yüklememeli, yalnızca uç kısmına boya sürerek fazla boyayı almalısın.

Prefabrik ev, duvar, kapı ve benzeri ekipmanların fabrikasyon şeklinde üretilip daha sonrasında evin yapılacağı beton platform üzerine oturtulan ev tipine prefabrik ev denir. Prefabrik evlerin çeşitli avantajları vardır. Bunları özetlemek gerekirse; Prefabrik evler uzun imalat sürelerini kısaltır, ve prefabrik evlerin işçilik maliyetleri daha azdır. Prefabrik evler modüler yapıda olduğundan dolayı önceden planlayarak ihtiyaca göre üretilir. Prefabrik evlerin teslim süreleri daha kısadır. Prefabrik evler deprem ve zemin kaymalarında karşı daha dayanıklıdır. Prefabrik evlerin ısı ve ses yalıtımı diğer yapılardan daha iyidir. Aynı zamanda prefabrik evler çevre dostudur ve çevreyi kirletemeden rahatlıkla oluşturulur.

Prefabrik evlerin ömürleri 45 ila 65 yıl arasında değişmektedir. Ayrıca bilinildiğinin aksine sadece yazın değil dört mevsim ihtiyaca göre kullanılabilen yapılardır. Prefabrik evlerin yapım aşaması ise aşağıdaki gibidir:

  1. Temel betonunun atılması
  2. Çelik iskeletin oluşturulması
  3. Prefabrik parçaların monte edilmesi
  4. Dekorasyon
  5. mobilya ve bahçe düzenlemesinin gerçekleştirilimesi

Çelik profillerin birleştirilerek çatı iskeleti oluşturulmasına, sonra da arası panellerle kaplanarak binanın üstüne yerleştirilmesine çelik çatı uygulaması denir.  Çelik malzemeler, her ne kadar dayanıklı ve hafif malzemeler olsalar da binaların çatısı için bir nebze daha ağır maddelerdir. Bu yüzden, küçük ve iskeleti dayanıksız binalarda çelik konstrüksiyon çatılara yer verilmez. Çelik konstrüksiyon fabrika, geniş ve yüksekliği büyük depolar, sağlam betonarme binaların tavanında ise rahatlıkla çelik çatı yapımı uygulanabilir.

Dış cephede boya ve kaplamalar kullanılabilir. Boyalar, ince ve pürüzlü bir doku bırakırken, kaplamalar daha grenli bir doku oluşturur. Dış cephede tercih edilen boya ve kaplamalarda, su ve solvent bazlı ve silikonlu olmak üzere üç çeşittir. Dış cephede tercih edilen ve neme karşı yüksek dirençli olan silikonlu boyalar ise, yüzeye tutunmalarını gerçekleştiren bağlayıcılarının silikon içermesinden ötürü bu şekilde adlandırılmışlardır.

Gelin Hayallerinizi Projelendirelim.

BİZE ULAŞIN

Biz İşimizi Kaliteli Yapıyoruz.


Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test

Referanslarımıza Güveniyoruz.


Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test

Projelerimiz Zamanında Teslim


Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test Test